Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol

Uluslararası Katılımcı Bütçe Konferansı

Benim BÜTÇEM’i hayata geçirdiğimiz 2021 yılında katılımcı bütçe çalışmalarına farkındalık yaratmak ve ülke ölçeğinde yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Katılımcı Bütçe Konferansı'nı da düzenledik.

Benim BÜTÇEM’i hayata geçirdiğimiz 2021 yılında katılımcı bütçe çalışmalarına farkındalık yaratmak ve ülke ölçeğinde yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Katılımcı Bütçe Konferansı'nı da düzenledik. Konferansımızda bir yandan fikir alışverişinde bulunurken bir yandan da sürdürülebilir, katılımcı ve eşgüdümlü bir ortak çalışmanın yolunu açmayı amaçlıyorduk. Bu çerçevede, öncelikle konferanstaki tüm katılımcıların sunumlarını ve tartışmalarını bir kitap olarak sizlerle paylaşmanın, kalıcı bir kaynak oluşturmanın doğru olacağını düşünerek elinizdeki kitabı hazırladık. Katılımcı bütçe konferansı kitabımız Şişli Belediyesi Yerel Yönetim Kitaplığı’nın ikinci kitabı oluyor. Sizlere konferansta dağıttığımız ve tüm kent konseyleri ve belediyelere ilettiğimiz şehir plancısı Yves Cabannes tarafından derlenen Katılımcı Bütçe ile Başka Bir Şehir Mümkün çeviri kitabımızla başlayan Yerel Yönetim Kitaplığı’mızın yeni kitaplarını da sizlerle buluşturacağız.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, 6 Kasım 2021’de tarihinde düzenlediğimiz, Katılımcı Bütçe Konferansı’nda konuşmacıların sunumlarını içeren kitabımızı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Dosyalar

Katılımcı Bütçe Konferansı Kitabı
6 Kasım 2021’de tarihinde düzenlenen Uluslararası Katılımcı Bütçe Konferansı konuşmacı sunumları.
Künye: Şişli Katılımcı Bütçe Çalışma Grubu / Kasım 2021, İstanbul, Türkçe, Şişli Belediyesi Yerel Yönetim Kitaplığı
Anahtar kelimeler: Katılımcı bütçe, uluslararası konferans, yerel yönetimler
Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.