Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Şişli Belediyesinin 2024 Katılımcı Bütçesi, Ekim ayı Meclis Toplantısında Oy Çokluğuyla Kabul Edildi

Şişli Belediyesinin 2024 Katılımcı Bütçesi, Ekim ayı Meclis Toplantısında Oy Çokluğuyla Kabul Edildi
Şişli Belediyesinin 2024 yılı bütçesinin, 115 milyon TL’ye karşılık gelen yüzde 3’lük kısmı, Şişlililer tarafından belirlendi.

Aktif vatandaşlığı ve vatandaşların bütçedeki hakkını önceleyen Katılımcı Bütçe Benim BÜTÇEM’in bütçesi, önceki yıllarda olduğu gibi, Şişli’nin mahallelerinden toplanan ihtiyaç ve önceliklere göre belirlendi. Katılımcı Bütçe Benim BÜTÇEM; 2023 yazı boyunca, 25 mahallede yapılan toplantılarda komşularımızın talep, beklenti ve önerilerini kayıt altına aldı. Bunun ışığında; Encümen incelemesinden sonra, 12.10.2023 tarihinde gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında, katılımcı bütçe önerileri, belediye meclis üyelerine sunuldu. Şişli Belediyesinin 2024 Katılımcı Bütçesi, 2024 belediye bütçesiyle birlikte görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

Buna göre: Şişli Belediyesinin 3 milyar 250 milyon TL tutarındaki 2024 bütçesinin içinde Katılımcı Bütçe Benim BÜTÇEM miktarı bütçenin yüzde 3’üne denk gelen 115 milyon TL oldu. Bu rakam bütçenin ücret ve zorunlu giderler dışında kalan 917 milyon TL’lik yatırım ve faaliyet bütçesinin yüzde 13'ünü oluşturdu.

Şişli Belediyesi 2024 Katılımcı Bütçesi İhtiyaç Öncelikleri ve Tahmini Bütçe Raporu'na aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Dosyalar

Şişli Belediyesi Katılımcı Bütçe - 2024 İhtiyaç Öncelikleri ve Tahmini Bütçe Raporu
Mahalle Bütçe Komiteleri ve Şişli Bütçe Konseyi tarafından hazırlanan 2024 yılı katılımcı bütçe ihtiyaç öncelikleri ve tahmini bütçe raporu
Künye: Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi / Ekim 2023, İstanbul, Türkçe, Şişli Belediyesi
Anahtar kelimeler: Şişli Belediyesi Katılımcı Bütçesi, 2023 katılımcı bütçesi, tahmini bütçe, ihtiyaç öncelikleri

Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.