Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Mahalle Sözcüleri Tanışma Toplantısıyla 2023 Çalışmalarına Başladı

Mahalle Sözcüleri Tanışma Toplantısıyla 2023 Çalışmalarına Başladı
Mahallelerde yapılan seçimlerle oluşan Mahalle Bütçe Komitelerinin sözcüleri, katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM’in 2023 çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantıda yeni dönem çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Şişli Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in açılış konuşmasını yaptığı tanışma toplantısına Mahalle Bütçe Komiteleri (MBK) sözcüleri ile komitelerden gelen temsilcilerden oluşan Şişli Bütçe Konseyi (ŞBK) sözcüleri katıldı.

“BENİM BÜTÇEM DÜNYADA İZLENİYOR”

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, toplantıda yaptığı konuşmada yeni dönem çalışmalarına katılacak sözcülere teşekkür ederek sözlerine başladı. Keskin, Avrupa kentlerine yaptığı çalışma ziyaretlerinde Şişli’de yürütülen katılımcı bütçe çalışmasına büyük ilgi gösterildiğini belirterek, “Emin olun burada hep birlikte yaptığımız çalışmalar dünyada izleniyor” dedi. Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Genel olarak belediyelerin sunduğu hizmetler birbiriyle benzeşiyor, bizi diğer belediyelerin çoğundan ayıran katılımcı olmamız. Biz komşularımıza, ‘gelin Şişli’yi birlikte yönetelim’ diyoruz. Biz Şişli’de daha fazla ne yapabiliriz, neyi daha iyi yapabiliriz diye hep birlikte konuşuyor ve karar veriyoruz. Bu açıdan sizin katkınız, sizin emeğiniz bize de ışık tutacak.”

Toplantıda Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi Çalışma Yönergesi’ni temel alan organizasyon şeması ve gelecek dönemde yapılabilecek çalışmalar üzerine fikir alışverişi yapıldı.

 

 

 


Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.