Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Mahalle Bütçe Komiteleri Seçimleri Tamamlandı

Mahalle Bütçe Komiteleri Seçimleri Tamamlandı
Şişli’nin ilk katılımcı bütçesi Benim BÜTÇEM, ikinci yılında önemli bir aşamayı tamamladı. Şişli’nin 25 mahallesinde Mahalle Bütçe Komiteleri (MBK) seçimleri tamamlandı. Sayfamızda kayıt altına alınan seçim sayımını izleyebilir, seçim sonucunda 25 mahallede oluşan MBK listelerini bu akşamdan itibaren sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Şişli’nin 2023 bütçesini mahallelerde müzakere edecek ve sonrasında mahallelerde komşularımızdan toplanan talepleri Şişli Belediyesi’ne taşıyacak Mahalle Bütçe Komitelerimizde gönüllü olarak görev almaya talip komşularımız seçim sürecini geride bıraktı. Şişli’nin 25 mahallesinde gezici araçlarımız ve muhtarlıklarımızda bulunan sandıklar ile www.benimbutcem.com adresli dijital demokrasi platformumuzda komşularımız, 28-31 Ağustos tarihleri arasında oylarını kullandı ve sözcülerini seçti.

Sandıklar 1 Eylül 2022 tarihinde Şişli Belediyesi Ek Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda Şişli Belediyesi Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi gözetiminde açılarak sayıldı. Tüm sayım süreci şeffaflık gereğince video çekimiyle kayıt altına alındı. Oy sayımı kaydını bu linkten izleyebilirsiniz.

Sayım tamamlandıktan sonra Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi, 25 mahallede seçilen Mahalle Bütçe Komitesi sözcülerinin listelerini oluşturmaya başladı. Yoğun katılım sebebiyle listeleme işlemine 2 Eylül 2022 tarihinde devam edildi. Çalışma tamamlanır tamamlanmaz kendi mahallelerinde Mahalle Bütçe Komiteleri’ne seçilen adayların listeleri bugün (2 Eylül 2022) akşam saat 19.00’dan sonra duyurulmaya başlanacak.

Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Bütçe Komitesi sayımına ilişkin yapılan itirazlar ise incelemeye alındı. İnceleme sonunda Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Bütçe Komitesi Seçim Sonucu Listesine de yine aşağıdaki linkten açıklanacaktır.

Benim BÜTÇEM 2022-2023 Mahalle Bütçe Komiteleri sözcüleri listelerine BU LİNKİ tıklayarak erişebilirsiniz.

 

 

 


Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.