Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Mahalle Bütçe Komite Üyeleri Bir Araya Geldi, 2024 Katılımcı Bütçe’nin Yol Haritasını Belirledi

Mahalle Bütçe Komite Üyeleri Bir Araya Geldi, 2024 Katılımcı Bütçe’nin Yol Haritasını Belirledi
2024 Benim BÜTÇEM çalışmalarını takip etmek üzere gönüllü olan Mahalle Bütçe Komite Üyeleri ve Muhtarlar 16 Ağustos’ta Şişli Belediyesi Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelerek önümüzdeki dönemin yol haritasını belirledi.

16 Ağustos’ta Şişli Belediyesi Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Muhtarlar ve 2024 Benim BÜTÇEM Mahalle Bütçe Komite (MBK) üyeleri, önümüzdeki dönemin yol haritasını çıkardı. 32 MBK’nın katılım gösterdiği toplantıda tanışmanın ardından Fulya Mahallesi Muhtarı Bülent Abdullah Özen Cuma günü saat 17.00’de Komşu Kafe açılışının yapılacağını duyurdu ve herkesi davet etti.

Benim BÜTÇEM’le ilgili olası yol haritasını, veri ve bilgileri paylaştığı bir sunum yapan Şişli Belediyesi Katılımcı Bütçe Koordinasyon (KBKB) Birimi Sorumlusu Bahar Yıldırım, mahalle önceliklerini haziruna sundu ve önceliklerin önümüzdeki haftalarda müdürlükler tarafından bütçelendirileceğini ve Meclis’e sunulacağını ifade etti. Şişli Belediyesi’nin görev sorumluluğunda olmayan taleplerle ilgili olarak işbirliği için ilgili kurumlarla yazışma yapılacağı dile getirildi.

Katılım gösteren MBK’lar öncelikli olarak toplantı yöntemi üzerine merak ettiklerini sordu. Halaskargazi’den katılan bir MBK ise önümüzdeki süreçte Itır Sokak’taki bazı sorunlarla ilgili olarak aktif olarak çalışma yürütmek istediğini ifade etmesinin ardından orada bir model çalışma uygulamasının yapılabileceği dile getirildi.

Proje Formu’nun tanıtılmasının ardından özel projelerin Katılımcı Bütçe’nin ruhuna oldukça uygun olduğu, konuyla ilgili olarak başvuruların yıl boyunca yapılabileceği duyuruldu.

Özellikle deprem ve afet kapsamında çalışma yürütmek istediğini ifade eden bir komşumuza konuyla ilgili olarak tüm Şişli MBK’larına duyuru çıkıp özel komisyon kurulabileceği dile getirildi. Yeni kurulan Afet Müdürlüğüyle özel çalışma yapılabileceğinin altı çizildi.

Muhtarlardan gelen bir önceki dönem bütçelerin bir sonraki sene aktarılıp aktarılmayacağı sorusu üzerine bütçenin bir sonraki döneme aktarılamayacağı ifade edildi.

Şişli Bütçe Konseyi (ŞBK) listesinde bazı mahallelerde kotaların dolmadığı bildirilirken MBK’lar tarafından alınacak kararla bu kotaların doldurularak KBKB’ye bildirilmesi konusunda destek istendi.

Bir sonraki toplantıda görüşmek üzere iyi dilekler iletildikten sonra toplantı sona erdi.

 

 

 

Dosyalar

MBK Toplantısı Tutanağı 2023 - 1
Mahalle Bütçe Komiteleri 2023 yılı birinci toplantı tutanağı (17.08.2023)
Künye: Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi / Ağustos 2023, İstanbul, Türkçe, Şişli Belediyesi
Anahtar kelimeler: Mahalle Bütçe Komiteleri, toplantı tutanağı, 2023

Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.