Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Katılımcı Bütçe ile Ring Seferleri Başladı

Katılımcı Bütçe ile Ring Seferleri Başladı
Mahallelerden gelen talep doğrultusunda Fulya-19 Mayıs mahallelerinde ring seferini hayata geçirdik.

Şişli Katılımcı Bütçe- Benim BÜTÇEM ile mahallelerden komşularımızdan gelen talepler doğrultusunda hizmetlerimizi hayata geçirmeye başladık. Şişli Belediyesi bütçesi içinde 2021 yılının son üç ayı için belirlenen katılımcı bütçeden biri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri arasında işleyecek ring severleri planlanarak hayata geçirildi.

Türkiye’nin mahalle temelli ve aktif vatandaş odaklı ilk Katılımcı Bütçesi “Benim BÜTÇEM”, Şişli Belediyesi ve Şişli Kent Konseyi öncülüğünde Şişli’nin 25 mahallesinde yaşayan vatandaşların katılımıyla hayata geçirildi. Dünyada 3 bine yakın belediyede uygulanan Katılımcı Bütçe çalışmaları, bu boyutlarıyla ilk kez Türkiye’de bir belediyede uygulanma imkânına kavuştu.

Mahalle Bütçe Komitelerinin her mahalledeki ihtiyaç ve öncelikleri belirlemesiyle oluşan talepler, Şişli Bütçe Konseyi tarafından son hale getirildi. Şişli Belediyesinin 800 milyon tutarındaki 2022 bütçesinin yüzde 14’üne denk gelen 113 milyon TL’lik kısmı, mahallelerden toplanan ihtiyaç ve önceliklere göre Katılımcı Bütçe olarak belirlendi. Bu rakam, ücret ve zorunlu giderler dışındaki 219 milyon TL’lik yatırım ve faaliyet bütçesinin yüzde 51,56’ini oluşturdu.

Şişli Belediyesi, 2022 yılının yanı sıra 2021 yılının son üç ayı için de mahallelerden gelen talepler doğrultusunda katılımcı bütçe ayırdı. Talepler Şişli Bütçe konseyi tarafından Şişli Belediyesi’ne sunuldu ve belediye bürokratlarıyla birlikte bütçelendirildi. Bu kapsamda Fulya, 19 Mayıs mahalleleri sakinlerinin talep ettiği ring seferleri planlandı ve hizmet 23 Kasım 2021 tarihinde hayata geçirildi.

Ring seferleri Fulya ile 19 Mayıs mahalleleri arasında hafta içi her gün sabah ve akşam planlanan saatler içinde yarım saatte bir düzenlenecek. Sefer süresi yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında olacak. Servis araçları, Şişli Komşu KART gösterilerek kullanılabilecek. Aynı haneden iki kişi, aynı servisi kullandıkları durumda tek bir Şişli Komşu KART ile hizmetten yararlanabilecek. Farklı saatlerde servis araçlarını kullanmak isteyen aynı haneden komşularımıza, talep etmeleri durumunda ek kart verilecek.

Ring seferlerinin saatleri, güzegahları ve duraklarına ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

ŞİŞLİ RİNG SEFERİ

Hafta içi her gün

  • Sabah: 07.30 / 10.30 arası
  • Akşam: 16.30 / 19.30 arası

FULYA - 19 MAYIS MAHALLESİ GÜZERGÂHI

Araçlar Cevahir AVM yanından hareket edecek, Mehmetçik Caddesi'nden aşağıya inecek ve en aşağıda 19 Mayıs Caddesi istikametine sağa dönüp Büyükdere Caddesi'ne çıkarak, seferi Cevahir AVM yanında tamamlanacaktır.

YOLCU ALMA / DURMA NOKTALARI

Ring Kalkış / Varış noktası: Cevahir AVM yanı

  • 1. Durak: Mehmetçik Cad. A101 önü
  • 2. Durak: Mehmetçik Cad. Karakol önü
  • 3. Durak: Mehmetçik Cad. Trafik ışıkları (İETT Durağı)
  • 4. Durak: 19 Mayıs Cad. Shell'i geçince
  • 5. Durak: 19 Mayıs Cad. Domino's Pizza önü
  • 6. Durak: 19 Mayıs Cad. Kalp Vakfı karşısı
  • 7. Durak: 19 Mayıs Cad. Migros önü

 

 

 

Dosyalar

19 Mayıs Mahallesi Toplantı Sunumu - 2022 (3 ay)
19 Mayıs Mahallesi Benim Bütçem 2022 3 aylık sunum.
Künye: Şişli Katılımcı Bütçe Çalışma Grubu / Nisan 2022, İstanbul, Türkçe, Şişli Belediyesi
Anahtar kelimeler: Katılımcı Bütçe, Benim Bütçem, 19 Mayıs, mahalle toplantısı

Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.