Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Halâskârgazi Mahallesi Gençlik ve Yaşam Merkezi'ne Kavuşuyor

Halâskârgazi Mahallesi Gençlik ve Yaşam Merkezi'ne Kavuşuyor
Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM kapsamında Halâskârgazi Mahallesi’nde İBB ile ortak bir çalışmaya imza atılarak, Halaskar Gençlik ve Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı.

Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM’in 2022 çalışmalarının sürekli izlenmesi ve takibiyle, vatandaşların bilgilendirilmesi süreçleri devam ediyor. 2022 katılımcı bütçesi 3 milyon 256 bin 650 TL 3 Halâskârgazi Mahallesi’nde, 2022 yılının katılımcı bütçe önerilerinin bir kısmı Şişli Belediyesi özkaynaklarıyla gerçekleştirildi; önemli bir yatırım ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle gerçekleştirildi.

Mahalleli çöp konteynerleri ile poşetli mini çöp kutuları istemişti. Şişli Belediyesi özkaynaklarıyla iki tane poşetli mini çöp kovası uygun alanlara yerleştirildi. Uygun alan bulunduğunda çöp konteynerlerinin de yerleştirileceği belirtildi.

Kaldırım ve yol düzenlemesi de talepler arasındaydı. Zafer, Süleyman Nazif, Şafak, Kuyumcu İrfan ve Bahtiyar sokaklarda yağmur suyu altyapı çalışmaları tamamlandı. Kaldırım ve yol düzenlemesinde İSKİ ve BEDAŞ tarafından yapılan çalışmaların beklendiği, sokak yenileme ve iyileştirme projelerinin de planlandığı aktarıldı.

Teşvikiye ile Harbiye mahalleleri için ortak Mahalle Evi istenmişti. Uygun alan arayışının devam ettiği açıklandı.

Sokaklarda araba işgallerine çözüm bulunması da talep edilmişti. Belediye özkaynaklarıyla tretuvarlar üzerlerinde bulunan araçlara yönelik trafik ekipleri tarafından sürekli olarak çalışmalar yapıldığı kaydedildi.

Sokakta kalanlar için barınma yeri istenmişti. Bu istek diğer kurumlarla yapılan çalışma kapsamına alındı ve Şişli Halaskar Gençlik ve Yaşam Merkezi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından temeli atıldı. Merkezde 326 yatak kapasiteli yükseköğrenim kız öğrenci yurdu, cami, kültür merkezi, meydan, etkinlik alanları ve ofisler yer alacak.

Mahalleye yeşil alanlar kazandırılması yönündeki talebin gerçekleşebilmesi için koruma amaçlı imar planı çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.

Kaldırımlara sigaralık konulması istenmişti, ancak bu teknik açıdan uygun görülmediği için gerçekleştirilemedi.

 Mahallelinin otopark talebiyse Şişli çapında planlamaya alındı. Biri 19 Mayıs-Meşrutiyet kesişim noktasında, diğeri Halide Edip Adıvar Camii altında olmak üzere iki otopark inşa edileceği aktarıldı.

 

 

 


Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.