Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nin Parkı Yenilendi

Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nin Parkı Yenilendi
Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM kapsamında Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde çocuk oyun alanı yenilendi; ebeveyn salıncağı konuldu, yürüyüş yolu tamamen yenilendi.

Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM’de yılsonu raporlamaları devam ediyor. 2022 katılımcı bütçe önerisi 1 milyon 300 bin TL olan Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde yüz yüze yapılan toplantılar ile www.benimbutcem.com adresi üzerinden alınan mahalle önceliklerinin yerine getirilmesi için Şişli Belediyesi birimleri 2022 yılının Ocak ayından beri çalışıyor. Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde ilk 9 ayda yapılan çalışmaların katılımcı bütçeye maliyeti toplam 355 bin TL oldu.

Halil Rıfat Paşa Mahallesi sakinleri mevcut park alanının düzenlenmesini ve çocuk oyun alanlarının artırılmasını istemişti. 200 bin TL bütçeyle parkın kauçuk zemini ve oyun grubu tamamen değiştirildi. Ebeveyn salıncağı monte edildi. Parkta bulunan yürüyüş yolu tamamen kauçuk malzemeyle değiştirildi.

Yaya yolu düzenlemeleri ve engelsiz kaldırımlar tasarlanması yönündeki talep üzerine 155 bin TL bütçeyle Erdemli Sokak'a asfalt serildi.

Mahalleli kâğıt, plastik, metal, ambalaj atıklarının düzenli olarak toplanmasını istemişti. Şişli Belediyesi özkaynaklarıyla KOMŞU KART ile bu alanda çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Evcil hayvanların dışkılarının temizlenmesi için köpek sahiplerine yönelik bilgilendirme çalışması yapılması da önerilmişti. Belediye özkaynaklarıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından bildirilen alanlarda bilgilendirmeler yapıldı.

Yol kenarlarında araç parklarının önlenmesi için duba, saksı veya uyarıcı levhalar konulması talep edilmişti. İlgili müdürlüğün bu alanda düzenli çalışmalar yaptığı bilgisi verildi.

Lağımlardan gelen kötü koku probleminin çözülmesi ve temizliklerinin yapılması istenmişti. Temizlik çalışmalarının da rutin olarak yapıldığı aktarıldı.

Mahallede yeni çocuk oyun alanları yapılması önerilmişti. Ancak, bunun için yeni uygun alan bulunmadığı kaydedildi. Futbol sahası ve yüzme havuzu yapılması yönündeki öneriye de aynı yanıt verildi.

 Sanat kursları düzenlenmesi ve kütüphane açılması yönündeki istek üzerine Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Ev'inde, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle 2023 Temmuz ayına kadar sürmek üzere 20 adet kurs açıldı (piyano, satranç, gitar, bağlama, uygulamalı tiyatro, ritim, dans kursları Latin, Roman, esneme ve nefes tetkikleri, zumba).

Otopark yapılması yönündeki talebe ilişkin planlamaların devam ettiği kaydedildi. Bu konuda şu açıklama yapıldı: “20.09.2022 tarihli 1/5000 Dolapdere Bulvarları ve Çevresi Revizyon Nazım İmar Planı İBB tarafından onaylandı. Bu alana ilişkin tarafımızca çizim süreci devam eden 1/1000 plan çalışmalarında değerlendirilmektedir.”

 

 

 


Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.