Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Bozkurt Mahallesi’nde Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Sürüyor

Bozkurt Mahallesi’nde Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları Sürüyor
Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM kapsamında 2022 yılında Bozkurt Mahallesi’nin talepleri arasında bulunan altyapı ve üstyapı çalışmaları Şişli Belediyesi ile BEDAŞ gibi ilgili kurumların işbirlikleriyle devam ediyor.
Katılımcı bütçe Benim BÜTÇEM kapsamında bir taraftan mahallelerden toplanan öncelik ve talepler gerçekleştirilirken, diğer taraftan 2022 yılında hayata geçen Şişli’nin ilk katılımcı bütçesinin takibi ve izlenmesi devam ediyor. 2022 katılımcı bütçe önerisi 3 milyon 565 bin 150 TL olan Bozkurt Mahallesi’nde de Benim BÜTÇEM kapsamında yılın ilk 9 ayında yapılan çalışmalar raporlanıyor. Bozkurt Mahallesi’nde sürdürülen faaliyet ve hizmetlerin katılımcı bütçe gerçekleşme tutarı ilk aylarda 251 bin 450 TL oldu.

Katılımcı bütçe kapsamında Dolapdere'ye inen yoldaki araziye yapılması Mahalle Evi yapılması istenmişti ancak, Emlak İstimlak Müdürlüğü çalışmalarıyla alanın şahıs mülkiyetinde olduğu bilgisine ulaşıldı; görüşmeler sürüyor.

Kaldırımların ve sokakların, bebek puseti ve engelli araçlarıyla geçilebilecek şekilde düzenlenmesi ve asfalt serilmesi talep edilmişti. Bu çalışmalar BEDAŞ tarafından sürdürüldüğü için katılımcı bütçeye gider yansıtılmadı.

İşletmelerin kaldırım işgallerine son verilmesi önerisine yönelik rutin çalışmalar yapılıyor.

Mahalleli sokak ve caddelere daha fazla çöp konteyneri ve çöp kutuları konulmasını talep etmişti. Ergenekon Caddesi numara 31 önü ile numara 55 önüne birer tane 3200 litrelik “çaça” denilen yer üstü çöp konteyneri, Derciler Sokak numara önüneyse bir tane 800 litrelik çöp konteyneri yerleştirildi. Bu çalışmanın katılımcı bütçe maliyeti 51 bin 450 TL oldu.

Mahallede açık hava sineması, tiyatro, konser etkinlikleri ve edebiyat söyleşileri düzenlenmesi; belirlenecek sokaklara kitap kumbaraları konulması, kumbaraların kitaplarının, bağışçılar ve mahalle sakinleri tarafından karşılanması önerilmişti. Bu öneri doğrultusunda 8 mahallede açık hava sinema günleri düzenlendi. Bu mahalleler İzzetpaşa, Esentepe, Feriköy, Halide Edip Adıvar, Gülbahar, Halil Rıfat Paşa, Feriköy ve yine Esentepe olarak sıralandı. Açık hava sinemalarının maliyeti, Bozkurt Mahallesi katılımcı bütçesine 200 bin TL olarak yansıdı.

 

 

 


Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.