Şişli Belediyesi web sitesi Şişli Kent Konseyi web sitesi
Benim Bütçem - Ana sayfa
Üye ol


Şişli Bütçe Konseyi "Aylık Planlama Toplantısı" İçin Bir Araya Geliyor

Şişli Bütçe Konseyi "Aylık Planlama Toplantısı" İçin Bir Araya Geliyor
Şişli Bütçe Konseyi’nin "Aylık Planlama Toplantısı", 29 Haziran 2022 tarihinde Şişli Belediyesi Başkanlık Binası Meclis Salonu’nda düzenlenecek.

Şişli Bütçe Konseyi’nin "Aylık Planlama Toplantısı", 29 Haziran 2022 tarihinde Şişli Belediyesi Başkanlık Binası Meclis Salonu’nda düzenlenecek. Şişli’nin 25 mahallesinde seçimle oluşan Mahalle Bütçe Komiteleri’nden sözcülerin görev aldığı Şişli Bütçe Konseyi, "Aylık Planlama Toplantısı" için bir araya geliyor.

Toplantıya Şişli Bütçe Konseyi temsilcileri, Katılımcı Bütçe Çalışma Grubu sözcüleri ve Katılımcı Bütçe Koordinasyon Birimi çalışanları katılacak.

Toplantı gündemini aşağıda bulabilirsiniz:

1. Mahalle Toplantıları: 2023 yılının bütçe taleplerinin alınması amacıyla Temmuz ve Ağustos aylarında mahalle toplantıları gerçekleştirilecek. Öncesinde saha çalışmaları yapılacak. Mahalle toplantıları öncesinde çalışmalar ŞBK’da değerlendirilecek.

2. Gönüllü Adaylıkları ve Seçimler: Çalışma Grubu toplantısı sonucunda adaylıklara dair çıkan modeller üzerine görüşülecek. Çalışma Grubu Toplantısı’nda aşağıdaki 4 farklı model üzerinde durulmuştu. 

1. Model: MBK sözcüleri gönüllülük esasıyla belirlenecek. ŞBK seçilmiş sözcülerle devam edecek. Ancak, ŞBK toplantılarına düzenli olarak gelmeyen veya artık Konsey’de yer almayan sözcülerin yerine MBK kendi arasında seçim yaparak, mahallesinde eksik olan ŞBK sözcülerini tamamlayacak. 

2. Model: MBK sözcüleri gönüllülük esasıyla belirlenecek. Şu an görev alan ŞBK sözcülerinin hepsi lağvedilerek MBK’dan yeni adaylıklar alınacak ve MBK’ların kendi aralarında yapacakları seçimle yeni ŞBK belirlenecek.

3. Model: MBK sözcüleri gönüllülük esasıyla belirlenecek. Şu an görev alan ŞBK sözcülerinin hepsi lağvedilerek MBK’dan yeni adaylıklar alınacak. Seçim web sitesi üzerinden, muhtarlıklara koyulacak sandıklarda veya gezici araçlarla mahallelerde dolaştırılacak sandıklarda tüm Şişlililerin katılabileceği oylamayla yapılacak. Oylama sonucunda en çok oyu alan iki kişi ŞBK’da sözcü olarak görev alacak.

4. Model: Gönüllü duyurusu çıkılacak. Projenin bilinirliği sağlanarak MBK’ya katılımın artması sağlanacak. Seçim, geçen sene olduğu gibi ve yönergede yer aldığı şekliyle devam edecek. Tüm Şişlililer seçimlere aday olabilecek ve oylamalara katılabilecek. MBK ve ŞBK yeniden belirlenecek.

 

 

 

Proje ikonu
Proje önerilerinizi bekliyoruz.

Proje geliştirme desteği için tıklayın.
Mahalleniz veya Şişli ilçesi genelinde Katılımcı Bütçe kapsamında projelerinizi bekliyoruz.

Projenizi gönderin
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri


Bültenimize kayıt olun.